BlogBannerUst

Genel HegelH80

Published on Şubat 18th, 2014 | by admin

0

Yeni Hegel H80

Müzik Makinesi Yeni Hegel H80

Dijital ve analog girişler içeren H80 entegre amplide Hegel’in referans ürünlerinde mevcut olan teknolojiler bolca kullanılmış. Hegel’in patentli SoundEngine çıkış katları, referans kalitede preampli devresi ve Hegel’in en beğenilen DAC ünitelerden alıntılanmış DAC devreleri. Hepsi birarada. Gerçek bir müzik makinası!

H80’de 24 bit teknolojiye sahip 5 ayrı dijital giriş, 1 gerçek dengeli (balanced) analog giriş ve iki RCA (unbalanced) analog giriş mevcut (bu girişlerden birini doğrudan Ev Sineması girişi olarak da programlamak mümkün).

USB girişi, cihazın uzaktan kumandasıyla bilgisayarınızın mediaplayer yazılımına kumanda etmenize olanak tanıyor. Parça atlatabiliyor, durdurup başlatabiliyorsunuz. Bağlantıyı kurar kurmaz müzik dinlemeye başlıyorsunuz.

Hegel_H80

H80’in içindeki DAC devreleri, Hegel’in kritiklerce piyasanın en iyileri arasında gösterilen mustakil DAC ünitelerinden esinlenmiş devreler. Hegel’in kendi tasarlamış olduğu teknikle gerçekleştirilen yeniden zamanlama (re-clocking) ve dijital bileşenleri biraraya getirirken kullanılan özel yöntem sayesinde müziğe olumsuz katkı en aza indiriliyor. Ne duymanız gerekiyorsa onu duyuyorsunuz ve müzik çok daha canlıymış gibi dinleniyor.

Analog devreler de aynı derecede etkileyici. Preampli derveleri doğrudan doğruya Hegel’in referans preamplisinden alınmış. Odyo endüstrisinde kullanılan bileşenlerin dışına çıkılarak çok daha yüksek nitelikli bileşenlere yer verilmiş ve bu sayede çok düşük gürültü seviyelerine ulaşılmış. Bunun anlamı da en ufak mikro detayların korunuyor olması, müzisyenin çaldığı mekanı bile “hissedebiliyorsunuz”.

Hegel_H80_back

Ayrıca Hegel’in patentli SoundEngine teknolojisi sayesinde yalnızca distorsiyonda düşüş sağlanmakla kalınmıyor, “damping faktör”de (dizginleme katsayısı) de çok önemli bir artış sağlanıyor. Bunun doğrudan karşılığı da çok daha iyi bir bas kontrolü. Böylece kendi fiyat aralığında bugüne kadar hiç rastlanmamış bir sürme gücü, dinamik ses ve atak gücüne sahip bir ampli ortaya çıkıyor. Büyük bir kullanım esnekliğiyle ses kalitesini biraraya getirdiği için de biz ona Müzik Makinası diyoruz.

Teknik Özellikler

Dijital Girişler : 2 coax, 2 optical and 1 USB
Analog Girişler : 2 RCA balanssız (1 atanabilir) ve 1 XLR Balanced input
Çıkış Gücü : 75 + 75W @ 8 ohms
Frekans Aralığı : 5 Hz – 100.000 Hz
Sinyal Gürültü Oranı : 100dB den fazla
Parazitlenme : -100dB den Az
Distorsiyon : < 0.01% @ 50W 8 Ohms 1kHz
Intermodülasyon: 0.01% (19kHz + 20kHz)
Sönümlendirme Oranı : 1000 den fazla
Ölçler (YxGxD): 10cm x 43cm x 34.5cm
Ağırlık : 12kg

 

Satın Almak İçin : http://www.dukkanhifi.com/p-2737-Entegre-Ampliler-Hegel-H80-Entegre-Amplifikator-Dac-H80-.html

 

logoHi-Fi+ dergisinde çıkan yazının son paragrafı şöyle:

“…Hegel daha iyi tanınmayı hakeden bir marka. H80 çok doğru işler yapan bir ürün. Çok iyi bir imalat kalitesi var, fazlasıyla güçlü ve içinde çok iyi bir DAC devresi var. “Ağırlığının üzerinde bir siklette döğüşüyor” lafı çok büyük bir klişe ama yine de bu ampli için çok uygun düşüyor. Mükemmel!”

 

Sound Engine Teknolojisi Nedir ?

HegelSoundEngine-300
Çok iyi bilinen bir gerçek vardır: Kulaktan kulağa, ağızdan ağıza anlatılan hikaye değişime uğrar, detaylar kaybolur, bazı şeyler eklenir, diğerleri çıkarılır ve bir süre sonra hikaye farklı bir hikayeye dönüşür.

Müzik sinyali de bir amplinin içinden geçerken benzer bir etkiyle karşılaşır. Sinyal amplinin içindeki farklı katlardan geçerken her bir amplifikasyon katı onu değişime uğratır. Sinyal ampliden geçip hoparlörlerinize ulaştığında da kaynaktaki müzik sinyalinden farklı bir sinyale dönüşmüştür.

HEGEL SoundEngine™, ampli devre katlarında hatayı ortadan kaldıran ve distorsiyonu önleyen bir yerel hata yok edici sistemdir ve müziğin kaynaktaki detaylarının ve dinamik aralığının korunmasını sağlar. Sonuç çok daha düşük distorsiyonlu, daha büyük bir dinamik aralığa sahip ve daha temiz müzik sinyalidir.

Hegel’in benzersiz ve patentli SoundEngine™ audio teknolojisi, klas AB amplilerle, klas A amplilerin avantajlarını bir araya getirmekte ve her iki ampli tipinin de olumsuz yönlerini ortadan kaldırmaktadır.

SoundEngine™ teknolojisi, her tür AB klas amplide mevcut olan geçiş (crossover) distorsiyonunu ortadan kaldırır.

İnsan kulağı müzik sinyalindeki yüksek frekans distorsiyonlara (bozulmalara) çok duyarlıdır. Hegel’in SoundEngine™ teknolojisi, normal amplilerde mevcut olan yüksek frekans distorsiyonunu ortadan kaldırır.

Hegel’in SoundEngine™ teknolojisi global bir negatif geri besleme (feedback) kullanmamaktadır, buna karşılık ampli katlarında distorsiyon yok etme ihtiyacı oluşması durumunda, yerel ve adaptif ileri yönde besleme teknolojisi kullanmaktadır.

 

Kaynaklar : Dükkan Hifi – Timpani – Hegel

 

Tags: , , , ,


About the AuthorBir Cevap Yazın

Back to Top ↑